X
تبلیغات
زولا

(*blog_title*)

(*blog_short_description*)

باغبانی نوین

باغبانی و طراحی فضای سبز

درباره من
باغبانی نوین

در صورت داشتن نظر، پیشنهاد و انتقاد به رایانامه(ایمیل) اینجانب sdoa@chmail.ir اعلام فرمایید. قبلاً از دقت نظر شما کمال تشکر را دارم. بهزاد ناقل

آمار
تعداد بازدیدکنندگان :
186370
برگه‌ها

فضاها و محوطه‌های باز با درختان و گیاهان سرسبز موجب زیبایی شهرها و در نتیجه افزایش نشاط و شادابی روحی و جسمی افراد یک جامعه می‌گردد. احداث باغ و پارک، کاشت درختان در حاشیه خیابان‌ها و ایجاد فضای سبز مناسب در داخل شهرها هزینه‌های زیادی را برای افراد یک جامعه و شهرداری‌ها ایجاد می‌کند که حفاظت از آنها را ضروری می‌سازد. آفات و بیماری‌های گیاهی از عوامل نابودکننده درختان و درختچه‌ها و گیاهان زینتی می باشند. مشاهده درختان آفت زده و بیمار در حاشیه خیابان‌ها و پارک‌ها ناخوشایند بوده و اثر نامطلوبی بر چهره شهر می‌گذارد. امروزه در بیشتر کشورهای جهان و مخصوصاً کشورهای در حال توسعه مبارزه شیمیایی برای حفاظت از گیاهان در برابر آفات و و عوامل بیماریزا نقش اصلی را ایفا می‌کند. آفت‌کش‌ها جزئی از مدیریت تلفیقی آفات پذیرفته شده اند که طی آن کلیه روشها ی زراعی ،مکانیکی ،طبیعی و بیولوژیکی مقدم بر سموم شیمیایی هستند. توجه به نیازهای اکولوژیک و انتخاب گیاهان و درختان مناسب و مقاومت آنها به آفات و عوامل بیماریزا اهمیت زیادی دارند. استفاده از سموم مناسب، تناوب سموم، نحوه سمپاشی و مهم‌تر از همه شناخت صحیح بیماری و عامل بیماری نقش مهمی در مبازه با بیماری‌ها و کنترل آنها، همچنین کاهش آلودگی محیط زندگی شهری دارد.

در مورد بیماری‌های گیاهان زراعی تحقیقات گسترده‌ای صورت گرفته است، ولی متاسفانه در مورد گیاهان زینتی و مورد استفاده در فضاهای سبز شهری تحقیقات معدودی صورت گرفته است که با توجه به اثرات روحی و روانی گیاهان زینتی در زندگی جوامع شهری امروزی، شناخت و پیشگیری از بیماری‌ها و خسارت آنها امری ضروری است که توجه کارشناسان مربوطه را می‌طلبد. از این‌رو در پست‌های بعدی وبلاگ سعی خواهم کرد تا نسبت به معرفی بیماری‌های رایج گیاهانی که در فضا‌های سبز شهری مورد استفاده قرار می‌گیرند، تا حد امکان به صورت مفید و مختصر با ذکر نوع خسارت و روش پیشگیری و همراه با تصاویر مربوطه پرداخته شود.

نظرات (1)

 • 7 مرداد 1392 ساعت 15:00
 • نیک ابزار آسیا(بهکو)
 • شرکت نیک ابزار آسیا(بهکو)
  تولید کننده و وارد کننده انواع ابزار آلات باغبانی و کشاورزی
  آدرس:خیابان سپهبد قرنی نبش خیابان طالقانی پ86
  تلفن:88942894
  داخلی 3
  امتیاز: 0 0
  برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

  نام :
  ایمیل :
  وب/وبلاگ :
  ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد